ماهیت موفقیت چیست ؟؟؟

  • توسط مدیر
  • دوشنبه , 23 سپتامبر 2019
  • 0

بزرگترین باور نادرستی که در ارتباط با موفقیت وجود دارد این است که اغلب افراد تصور می کنند موفقیت به معنای رسیدن است . رسیدن به قدرت ، رسیدن به پول ، رسیدن به یک جایگاه اجتماعی ، رسیدن به شخصی که به او علاقه داریم و مواردی از این دست .

در واقع بسیاری از مردم دچار بیماری خاصی هستند که من نام آن را « بیماری رسیدن » می گذارم . این بیماری باعث میشود افراد عطش و طمع کاذبی برای رسیدن به موفقیت یا مکان خاصی داشته باشند و بدین  واسطه لذت زمان حال را از دست بدهند .

فردی را تصور کنید که برای مسافرت قصد دارد با خودروی شخصی مثلاَ از شهر تهران به بندرعباس برود . این شخص اگر دچار بیماری رسیدن باشد قطعاَ تمام مسیر طولانی تهران تا بندر عباس را با حداکثر شتاب ممکن طی خواهد کرد و قطعاَ از تمام زیبایی هایی که در طول مسیر وجود دارد غافل خواهد شد. چنین شخصی هرگز از سفر خود لذت نخواهد برد چرا که چشمش را بر همه زیبایی ها و لذت های مسیر بسته و مدام رسیدن به مقصد را طلب کرده است .

به اطراف خود نگاه کنید چند نفر از نزدیکان شما جزو چنین افرادی هستند ؟خود شما چقدر دچار این بیماری هستید ؟آیا شما جزو آن دسته از افراد هستید که وقتی قرار است کاری انجام دهند یا به جایی بروند از زمان حال غافل می شوند و فقط نتیجه و مقصد را مهم تلقی می کنند یا به عکس جزو کسانی هستید که در عین تلاش و کوشش سعی دارند از تک تک لحظات زندگی خود بهره ببرند ؟

امروز یکبار برای همیشه این میل بیش از حد و کاذب به مقصد را از ذهن خود بیرون کنید و یاد بگیرید از کلیت زندگی و کلیت سفرهای زندگی لذت ببرید . زندگی سفر است ، سفری که با تولد ما آغاز می شود و با مرگ ما ختم می شود سعی کنید از تک تک لحظات آن لذت ببرید و بهره مند شوید

موفقیت به معنای رسیدن به جایی یا موقعیتی در زندگی نیست . اجازه دهید برای روشن تر شدن بحث نگاهی به زندگی پل گسکوئین ، یکی از اسطوره های فوتبال انگلیس داشته باشیم . پل در دوره حرفه ای فوتبال خود به موفقیت های بسیار زیادی دست یافت و از جمله محبوب ترین چهره های فوتبال انگلیس به شمار می رفت او از نظر ورزشی به موقعیت های بسیار مهمی دست یافت . اما آیا به نظر شما این فرد ، فردی موفقی است ؟ خوب است بدانید پل گسکوئین سال هاست به دلیل مصرف مشروبات الکلی در شرایط بسیار ناگوار و منزجرکننده ای زندگی می کند . اگر موفقیت به معنای رسیدن بود ، چرا شخصی مثل او دچار چنین بحران هایی در زندگی شده است ؟

خیر. موفقیت به معنای رسیدن نیست . موفقیت به معنای دستیابی به نتایج درخشان اجتماعی نیست . موفقیت به معنای کسب چیزهایی مثل ثروت و قدرت که خیلی ها آرزوی ن را دارند نیست اگر موفقیت همه این موارد نیست ، پس چه ماهیتی دارد ؟

موفقیت ماهیتی حرکتی دارد . از روزی که شما مقصد درستی برای زندگی خویش انتخاب کنید ، هر قدم شما در مسیر رسیدن به آن هدف یا مقصد صحیح ، توام با موفقیت است و لذت و سعادتمندی را به همراه دارد

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نوشته‌های تازه

مقالات

آیا شما جواب این سه سوال را می دانید؟