۵ کاری که رهبران باهوش برای ایجاد انگیزه در کارکنان انجام می دهند

  • admin
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • ۵ کاری که رهبران باهوش برای ایجاد انگیزه در کارکنان انجام می دهند
ایجاد-انگیزه

ایجاد انگیزه در محیط کار نکته مهم در سازمان محسوب می‎‌‍شود؛ اینکه کارمندان اندکی بی‌انگیزه باشند، کاملاً طبیعی است اما اگر این احساس به‌طور مداوم در آنها دیده شود، می‌تواند به مشکل جدی تبدیل گردد؛ از این‌رو متخصصان برای کمک به کارمندان در حفظ انگیزه آنها، در حال جمع‌آوری و به‌روز کزدن اطلاعات هستند. با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات جدیدی، توانایی تغییر در زندگی خود را بدست آورید. در ادامه این مطلب با سایت Rakebi.ir همرا باشید.

مهم‌ترین روش‌های ایجاد انگیزه در محیط کار   

  • برای تک‌تک افراد سازمان برنامه‌ریزی داشته باشید آن هم بیش از یک بار

زمانی که تحت عنوان یک رهبر باهوش برای تمام افراد مجموعه برنامه‌ریزی می‌کنید، به‌ این معنی است که برای تک‌تک آنها انتظارات خود را به‌صورت واضح و روشن مشخص کرده‌اید؛ با این کار نه‌تنها توانسته‌اید در آنان انگیزه ایجاد کنید بلکه تحت عنوان یک رهبر یا مدیر خوب، با تیم خود ارتباط موثری داشته‌اید. مطمئناً می‌دانید ارتباط موثر با کارکنان یک سازمان استیاق آن‌ها را برای حضور در دفتر کارشان افزایش می‌دهد، ضمن‌اینکه این ارتباط موثر منجر شنیدن پیشنهادات و ایده‌های موثر از سوی کارکان و عملکرد بهتر آنان شده و در نهایت موفقیت مجموعه را به‌ ارمغان می‌آورد که این اتفاق هم به نفع شما و هم به مجموعه است.

سخت‌کوشی-کارمندان-را-تشخیص-دهید
سخت‌کوشی کارمندان
  • سخت‌کوشی کارمندان را تشخیص دهید

یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد انگیزه در کارکنان، به رسمیت شناخته شدن سخت‌کوشی آنان است. به‌بیان ساده‌تر تشخیص سخت‌کوشی کارکنان باید هر چند وقت یکبار دیده شود تا موجب ایجاد انگیزه در محیط کار گردد. طبق اطلاعات بدست آمده، ۷۰ درصد از کارکنان بر این باورند که انگیزه و روحیه آنها با دیده شدن توسط مدیران، بهبود و افزایش خواهد یافت.

بنابراین درصورتی‌که تلاش‌های یک کارمند برای رسیدن به یک نتیجه عالی در یک پروژه توسط رهبر باهوش خود دیده نشود، انگیزه را در وی کاهش می‌دهد و یا حتی از بین می‌برد؛ اما چرا وقتی یک کارمند تلاش زیادی را برای انجام یک پروژه انجام می‌دهد تا به نتایج استثنایی برسد و سخت‌کوشی وی به رسمیت شناخته نمی‌شود، بازهم همچنان یک کارمند با عملکرد بالا باقی می‌ماند؟

برای پاسخ به این سوال باید به این نکته نگاه ویژه‌ای داشته باشیم که درست است گاهی تلاش‌های یک کارمند دیده نمی‌شود، اما همیشه، تنها تشخیص یک کار عالی مهم نیست! اینکه شما چگونه ارزش و نقش تیم را در یک سازمان بشناسید، تاثیر قابل‌توجی دارد و از اهمیت والایی برخوردار است؛ پس به‌جرأت می‌توان گفت که پاداش کارمندان نباید تنها به‌صورت سالانه، در پایانه هر سال باشد بلکه باید به این امر، به‌طور مرتب و معنادار توجه گردد.

  • اهداف کوچک و قابل اندازه‌گیری تعیین کنید

ما در این بخش از این مطلب قصد داریم در مورد اهمیت تنظیم هدف و پی‌گیری پیشرفت اطلاعات صحبت کنیم که البته این نیز ایجاد انگیزه در محیط کار  به‌شمار می‌آید. همه ما درگیر پروژه‌هایی بودیم که آنقدر طولانی هستند، تنها به راه خود ادامه می‌دهند، انگار که هیچ وقت به نتیجه یا پایان نمی‌رسند؛ این امر واقعاً باعث تضعیف روحیه کارمند می‌شود؛ به‌همین علت است که دیدن اینکه چگونه پیشرفت مشهودی داشته‌اید، بسیار خوب است و باعث افزایش روحیه  آنها می‌گردد؛ همچنین یک شاخص واضح است که موجب ایجاد یک تفاوت بزرگ در در کار کارمند می‌شود.

بنابراین تعیین اهداف واضح و قابل‌دستیابی، در هر بار که یک تیم مغلوب چالش‌های مسیر پروژه می‌شود، گروه  را در مسیر درست قرار می‌دهد و آن را در آن مسیر مناسب نگه می‌دارد، ضمن‌اینکه موجب ایجاد انگیزه واقعی در اعضای گروه می‌شود. شما تحت عنوان یک رهبر باهوش می‌توانید این تاثیرات را با نشان دادن و برداشتن گام درست بعدی و همچنین قدردانی از دستاوردهای بزرگ بدست آمده، ایجاد کنید.

  • نتایج را جشن بگیرید

بخشی از آنچه باعث تعیین و ایجاد اهداف کوچک و قابل‌اندازه‌گیری می‌شود، این است که فرصت‌های زیادی برای تجلیل از کار دشوار تیمی که برای رهبران تلاش می‌کنند، فراهم می‌کند و این نکته از دیگر عوامل ایجاد انگیزه در کارکنان به‌شمار می‌آید؛ این عبارت به این معنی است که گرچه شما تحت عنوان یک رهبر باهوش باید هر کارمندی که هر کاری را در زمان خودش انجام می‌دهد، تشویق و تحسین کنید، اما مهم‌تر این است که به همه بگوییم دقیقاً سهم آنها، هرکدام به‌تنهایی، در پیشرفت سازمان چقدر مهم است؛ پس موفقیت کارکنان سازمان خود را گرامی بدارید.

مثبت-نگاه-کنید
مثبت نگاه کنید
  • مثبت نگاه کنید و مثبت بمانید

بیایید باهم روراست باشیم؛ گاهی ما به افرادی که همیشه شاد هستند، کمی مشکوک هستیم و از خود سوال می‌کنیم که چطور؟

در پاسخ باید به شما بگوییم همانطور که احساسات منفی در وجود شما، جای خود را دارند، می‌توان جایگاه خاصی برای احساسات مثبت نیز در خود قرار داد؛ بنابراین تحت عنوان یک رهبر باهوش، یافتن راه‌هایی برای تزریق تجربیات و روش‌های مثبت به تعاملات و ارتباطات تیم خود، به‌جهت ایجاد یک محل کار مثبت، برای شما دشوار اما درعین‌حال بسیار مهم تلقی می‌شود؛ حتی می‌توان گفت در واقع داشتن یک کارمند خوشحال برای یک رهبر باهوش یک مزیت رقابتی است چراکه به‌نظر می‌رسد خوشبختی و مثبت‌اندیشی، بیش از آنچه تصور می‌کنید، در ایجاد انگیزه در محیط کار حائز اهمیت است، از عوامل ایجاد انگیزه در کارکنان محسوب می‌شود و در موفقیت کسب و کار کارمندان نیز ایفای نقش می‌کند.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.