۲۱ عادت روزانه افراد موفق دنیا – بخش دوم

  • admin
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
افراد-موفق-دنیا

در بخش اول این مقال به هفت مورد از عادات روتین افراد موفق پرداختیم؛ در ادامه این مطلب از سایت Rakebi.ir با ما همراه باشید تا بیشتر با روش زندگی افراد موفق آشنا شوید چراکه در اینجا جالب ترین کارهای روزمره افراد موفق آورده شده است.

۸. برنامه روزانه داشته باشید

برنامه‌ریزی یکی از نکات حیاتی در روش زندگی افراد موفق است چراکه دقیقاً توجه به همین امر زندگی آن‌ها را در مسیر موفقیت قرار داده است؛ به‌بیان ساده‌تر می‌توان گفت پشت هر فرد موفقی یک روال روتین یا یک برنامه‌ روزانه است.

این عادت که از عادت های روتین افراد موفق محسوب می‌شود مانند یک نوع مولد عمل می‌کند و آنان را به اهدفشان نزدیک‌تر می‌کنند چراکه آنها مانند اکثر افراد نیستند و با توجه به هدفی که در پیش ‌ دارند برنامه‌ریزی می‌کنند و در برنامه‌ریزی خود، موارد ذیل را درنظر می‌گیرند:

  • از قبل تصمیم می‌گیرند.
  • اموری را که باید در طول روز انجام دهند را مشخص می‌کنند.
  • نحوه انجام کارهای خود را تعیین می‌کنند.
  • در برنامه خود شخص را که باید برای برخی از کارها که باید به آنان کمک کند، مشخص می‌کنند.

۹. از چک لیست استفاده کنید

استفاده از چک لیست یکی دیگر از بهترین عادت‌ها در میان عادت های روتین افراد موفق است، از این رو تجربه ثابت کرده، بهتر است روز خود را با نوشتن چک لیستی از کارهای مهمی که باید انجام دهید، شروع کنید چراکه پس از اتمام هرکدام، می‌توانید کنار آن یک تیک بزنید و از انجام هرکدام از آن‌ها اطمینان حاصل کنید؛ اینگونه هرگز آن کار را بدون اینکه کامل کنید، ترک نمی‌کنید. این روش باعث می‌شود بر وظایف و حواس‌پرتی‌های خود کنترل داشته باشید.

افراد-موفق-مطالعه-می‌کنند
مطالعه

۱۰. مطالعه کنید

یکی از مهم‌ترین عادت‌ های روتین افراد موفق مطالعه است. آنها تلاش می‌کنند که در روز یک ساعت یا حتی بیشتر را برای مطالعه زمان بگذارند. در عین اینکه این بازه مطالعاتی را نباید به صنعتی که در زمینه آن فعال هستید محدود کنید، بهتر است دامنه مطالعات خود را نیز گسترش دهید.

نکته دیگری که باید در مطالعات خود رعایت کنید، این است که از خواندن موضوعی که می‌خوانید، لذت ببرید، چراکه یکی از نکات کلیدی در روش زندگی افراد موفق لذت بردن از موضوعی است که می‌خوانند. با این کار باعث می‌شوند ذهن خود را فعال نگه‌دارند.

۱۱. در هر مرحله از زندگی یاد بگیرید

آموزش و یادگیری تنها برای محصلین نیست، بلکه چیزی است که باید در هر مرحله از زندگی بدان توجه شود؛ حتی اگر در جایگاه مدیریت هم قرار دشته باشید باز هم باید مهارت‌های خود را پرورش دهید و اطلاعات جدیدرا بدست آورید؛ به‌خصوص اگر این اطلاعات در زمینه صنعت شما باشد بهتر است چراکه باعث موفقیت بیشتر شما در شغلتان می‌گردد.

یادگیری چیزهای جدید می‌تواند کمی ترسناک باشد چراکه گاهی‌اوقات برای بدست آوردن آنها باید تلاش و خود را برای این تلاش‌ها آماده کنید، اما بهتر است این دشواری‌ها را تحمل کنید، چراکه یادگیری چیزهای دشوار اما در عین‌حال جدید می‌تواند اعتمادبه‌نفس و توانایی شما را در خارج شدن از منطقه امنتان را افزایش دهد.ضمناً فراموش نکنید یادگیری از دیگر عادت‌ های روتین افراد موفق می‌باشد که آنان را در مسیر درست موفقیت قرار داده است.

عوامل-حواس-پرتی
عوامل حواس پرتی

۱۲. از عوامل حواس‌پرتی دوری کنید

سعی کنید از عوامل حواس‌پرتی را به طور کامل از زندگیتان دوری کنید یا از عواملی برای کنترل کردن آن‌ها بهره‌ بگیرید، چراکه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دنیای امروز، جدا شدن از همه نابسامانی‌های زندگی است.

برای مثال اگر در جای شلوغی کار می‌کنید، می‌توانید با گوش دادن به آهنگ موردعلاقه خود از فضای شلوغ و حواس‌پرت فارغ شوید و به هاله امن خود ورود کنید، بدین‌ترتیب تمرکز بیشتری برخوردار خواهید شد.

۱۳. دشوارترین کارها رو در ابتدا انجام دهید

اولویت بندی و تمرکز روی موارد صحیح هنگام مواجه شدن با بهمن عظیمی از مسئولیت‌ها می‌تواند دشوار باشد، به‌همین علت یکی دیگر از عادات روزانه در روش زندگی افراد موفق، انجام دادن کارهای دشوار در ابتداست، پس در ابتدا سخت‌ترین کار روزانه خود را انجام دهید چراکه این کار در حفظ مثمر ثمر بودن و همچنین تمرکز روی مهم‌ترین موارد بسیار مفید عمل می‌کند. شاید انجام بعضی کارهای مهم به نظر دشوار بیاید اما باور کنید رجوع ناگهانی به آنها و با عجله انجام دادن آن کارها، آنان را دشوارتر خواهد کرد.

افراد-مثبت
افراد مثبت

۱۴. دنیای اطراف خود را با افراد مثبت محاصره کنید

خود را با افراد خوش‌بین و مثبت‌اندیش محاصره کنید؛ این کاری است که افراد موفق در روش زندگی خود پیش گرفته‌اند. شاید همه ما نسخه‌ مشابهی از این جمله را شنیده باشیم که می گویند: شما ترکیبی از افرادی هستید که در اطراف خود احاطه کرده‌اید. در واقع  این عبارت کاملاً درست است! مشخص شده است که افراد بر روحیه یکدیگر تأثیر می‌گذارند.

اگر روز خود را با شکایت از حجم کار با همکارانتان سپری کنید ، احساس خوبی در مورد خود نخواهید داشت. اگر نزدیک‌ترین همراهان شما از اینکه می‌خواهند کارهایشان را انجام دهند، واقعاً خوشحال و هیجان‌زده هستند، مطمئناً این مسئله بر روی  شما نیز تاثی خوادهداشت، پس هنگامی که در بهترین وضعیت خود باشید،  این مورد می‌تواند شانس موفقیت در کار و سایر بخش‌های زندگی شما را افزایش دهد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.