۲۱عادت روزانه افراد موفق دنیا – بخش سوم

  • admin
  • ۲ خرداد ۱۴۰۰
افراد-موفق

در دو بخش قبلی به چهارده مورد از بیست و یک مورد عادت روزانه افراد موفق دنیا پرداختیم. در این بخش که بخش سوم از این مطلب به مابقی موارد خواهیم پرداخت. موارد ذیل بیان می‌کند که موفق‌ترین افراد در برنامه روزانه خود از یک‌سری عادت‌های خاصی پیروی می‌کنند که این عادت‌ها به موفقیت آنها کمک می‌کنند، پس می‌توانید عادت‌های مذکور را تحت عنوان عادت‌های خوب در زندگی خود در نظر بگیرید. اگر تا به اینجا ما را همراهی کردید، از شما سپاسگزاریم. در این بخش نیز شما را دعوت می‌کنیم که تا انتهای این مقاله، سایت Rakebi.ir  را همراهی کنید تا بر اطلاعات خود بیفزایید.

عادت‌ های روتین افراد موفق

۱۵. به سلامتی خود توجه کنید

به کیفیت سلامت بدن خود توجه کنید، خودتان را دوست داشته باشید و برای آن وقت بگذارید؛ چراکه مراقبت از خود باعث می‌شود بهتر خواسته‌های روزانه‌تان را برآورده کنید.

مشکلات سلامتی مانند درد ناشی از بیماری، بی‌حالی و… حتی جزئی، می‌تواند سایر جنبه‌های زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد و یا مختل کند؛ این مسئله کاملاً می‌تواند بر شادی شما تأثیرگذار و بروز انواع استرس مانند استرس مالی در شما را به همراه داشته باشد، چراکه استرس ناشی از ضعف سلامتی، زندگی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شما را ا چالش‌های بسیاری روبه‌رو می‌کند.

یک راه برای بهبود توانایی خود برای کنار آمدن با استرس و احساس بهتر، تعهد داشتن به عادات سالم است.بدیهی است که ورزش کردن به صورت روزانه برای بهبود کیفیت سلامتی مفید می‌باشد و از موارد مهمی محسوب می‌شود که توجه به آن باعث افزایش آگاهی ذهن می‌شود. ضمناً می‌توانید ورزش را در باشگاه یا خانه انجام دهید.

مراقبت از خود می‌تواند از نوشیدن یک فنجان چای بابونه و چند نفس عمیق آغاز شود و تا رزرو وقت ماساژ ادامه داشته باشد. حال که صحبت از نفس عمیق به میان آمد، جالب است بدانید لحظه‌ای که بر تنفس خود کنترل داشته باشید، می‌توانید استرس را کاهش دهید و به فردی متمرکز و هماهنگ با اهدافتان تبدیل شوید.

۱۶. برگزاری جلسات

برای برگزاری جلسات موثر اهمیت ویژه‌ای قائل باشید؛ این ارزش گذاشتن برای جلسات بدین معناست که زمان خود را برای جلسات بی‌فایده و طولانی هدر ندهید و در تقویم خود بر جلسات مفید، تاثیرگذار و مختصر متمرکز بمانید. از سوی دیگر باید در تقویم خود زمانی را به انجام کارهای خاص و مفید اختصاص دهید تا با این کار اطمینان حاصل کنید که در آن ساعات هیچ‌کس جلسه‌ای را با شما ترتیب نخواهد داد. بدین ترتیب قادر خواهید بود یک برنامه‌ریزی درست برای جلسات و در حالت کلی زمان کاری خود داشته باشید تا به صورت مفید عمل کنید.

رابطه سپاسگزاری از خدا
رابطه سپاسگزاری و افراد موفق

۱۷. سپاسگزاری

حتی شده ده دقیقه، برای سپاسگزاری زمان بگذارید. سپاسگزاری یعنی قدردانی از اینکه شاید بخشی از زندگی شما می‌توانست از این بدتر شود، اما نشد! این عبارت شباهت بسیاری به آن ضرب‌المثلی دارد که در میان بسیاری از مردم رایج بود و هست. این ضرب‌المثلی که می‌گفت ” خدا همیشه جای شکرت را باقی می‌گذارد” همانطور که برای لطفی که فردی به شما دارد، تشکر می‌کنید، سپاسگزاری برای الطافی که خداوند به ما انسان‌ها نیز لازم است. همین زمان کوتاهی به سپاسگزاری اختصاص می‌دهید، کمک می‌کند روی داشته‌هایتان تمرکز کنید و قدردان آنها باشید.

۱۸. الهام گرفتن

الهام گرفتن می‌تواند در هر زمان تأثیر بگذارد. هر زمان که یک یا چند ایده دارید، آن‌ها را بلافاصله، قبل از یاد ببرید، در قالب یک یا دو جمله را به شکل لیست در برگه‌ای یادداشت کنید. این عادت را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، چراکه این نیز یکی از عادت‌ های روتین افراد موفق است و تجربه نشان داده بسیاری از این افراد این روش را در روش زندگی خود بکار گرفته‌اند.

۱۹. صبوری در ارسال ایمیل‌های مهم خود

یاد بگیرید که ایمیل‌های مهم خود را خیلی زودتر از موعد پیش‌نویس کنید، چراکه زمانی‌که عجله می‌کنید، در ارتباطات خود به خوبی عمل نکنید و لحنی را بکار بگیرید که مناسب نباشد؛ بنابراین، پیش از موعد، ایمیل خود را پیش‌نویس و سپس قبل از ارسال ، آن را اصلاح کنید. بدون شک، همیشه شاهد پیشرفت‌هایی خواهید بود که در ادامه وضوح پیام اتفاق می‌افتد، چراکه با این روش لحن مورد نظر شما در ایمیل‌هایتان بهتر نشان می‌شود.

۲۰. میل کردن شام بدون استفاده از وسایل الکترونیکی و در کنار خانواده

مهم نیست که در محل کار چه گذشته است؛ به این موضوع اهمیت بدهید که شما پس از اتمام کار می‌توانید ساعاتی را به خانواده خود اختصاص دهید و این لذت‌بخش‌ترین اتفاق زندگی شماست، چراکه این اتفاق به شما این امکان را می‌دهد که در ساعات کاری خود حضور بهتر و مفیدتری داشته باشید.

استراحت
آرامش و استراحت

۲۱. استراحت کردن

استراحت کردن یکی دیگر از عادت‌هایی است که در روش زندگی افراد موفق جای دارد. این موضوع می‌تواند به بهبود زندگی شخصی و شغلی شما کمک کند. خواب کامل و به اندازه اولین بخش استراحت است که اگر به درستی انجام نشود، به زندگی و کار شما لطمه بزرگی وارد می‌کند. ناگفته نماند که رسیدن به آرامش بخشی از استراحت است که برای افرادی که منظم هستند، راحت‌تر بدست می‌آید، چراکه در طول روز خود طبق یک برنامه‌ریزی درست حرکت کرده‌اند.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.